Hakkımızda

Ayhan Bilgisayar Elektronik Mühendislik Ltd. Şti. bilgisayar ve teknoloji ürünlerini satmak; beraberinde satış sonrası hizmetleri, müşterilerine sunmak amacı ile Elektrik-Elektronik Mühendisi Ömer Abdullah AYHAN tarafından 2003 yılında Sakarya’da kurulmuştur. Başlangıçta sadece ev ve küçük ofis kullanıcılarına yönelik çözümler sunan Ayhan Bilgisayar Elektronik Müh. Ltd. Şti 2004 yılında Sakarya bölgesinde faaliyet gösteren orta ve büyük ölçekli kurumsal firmalara bilişim ürünlerinde çözüm ortağı olarak hizmet sunmaya başlamıştır. Müşterilerinin ve iş ortaklarının güvenini kazanmayı en önemli firma prensibi olarak belirleyen Ayhan Bilgisayar Elektronik Müh. Ltd. Şti süratle bölgesel rakipleri arasında üst sıralara tırmanmıştır. 2005 yılı sonunda bilişim sektörünün devlerinden HP ile başlayan iş ortaklığı ile önemli başarı sağlamıştır. 2007 yılında Microsoft ürünlerine odaklı lisanslama çalışmaları sonucu Microsoft Partner Network bünyesine katılmış ve Microsoft’un bölgedeki önemli iş ortaklarından biri olmuştur. Daha sonra 2008 yılında network güvenliğinde dünya devi olan Fortinet firması ile bölgesel bayilik ve çözüm ortaklığı anlaşması yapmış bu sayede kurumsal pazarda önemli bir güç daha kazanmıştır. 

Donanım çözümlerine ek olarak Ayhan Bilgisayar Elektronik 2010 yılında kendisi gibi müşteri isteklerini ön planda tutan BYM Yazılım ile çözüm ortaklığı anlaşması yapmıştır. R1 Yazılım Markası ile paket program satışıyla başlayan işbirliği sonraki yıllarda restoran, beyaz eşya ve elektrik malzemeleri sektöründe şehrin önde gelen firmaları ile yazılım projelerine dönüşmüştür.

2012 Yılından itibaren Ayhan Bilgisayar Elektronik bünyesindeki faaliyetlerden bir diğeri ise Outsourcing (Dış Kaynak Kullanımı) şeklinde tanımlanan katma değerli çözümlerin müşteriye hizmet alımı şeklinde sunulmasıdır. Bu modelle firmalar gerekli iş alanlarına personel ve malzeme yatırımı yerine bu hizmeti Ayhan Bilgisayar Elektronik Müh. Ltd. Şti.'nden alarak hem verimli işgücü elde etmekte hem de o alanda daha geniş bir uzman kadrosu ile çalışma imkanı bulabilmektedir.

Ayhan Bilgisayar Elektronik 2015 yılında bilişim sektörünün önemli bir kolu olan telekomünikasyon alanında hizmet vermeye başlamıştır. İletişim ve internet hizmetleri alanında sektör devleri Vodafone, Turkcell, Türknet ve Millenicom gibi firmaların Sakarya ve Düzce bölgesinde hem kurumsal hem de bireysel çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Sektörde öncü markalarla çözüm ortaklığı, hızlı tedarik, ürünler hakkında geniş teknik bilgi, yaygın tedarik ağı, personel kalitesi, müşteri odaklı yaklaşımlar ve hizmet süreçlerinin iyi yönetimi Ayhan Bilgisayar’ı tanımlayan en önemli niteliklerdendir. Ayrıca Ayhan Bilgisayar Elektronik Müh. Ltd. Şti., Sakarya bölgesinde faaliyet gösteren bilişim firmalarının bir çatı altında toplanmasını ve sektörel kalitenin üst seviyelere taşınmasını hedefleyen Sakarya Bilişim Sektörü Derneği (SABİDER) kurucu firmaları arasında yer almaktadır.